Isı Yalıtım Malzemeleri 2021

Isı Yalıtım Malzemeleri 2021

Enerji tasarrufu hem ekolojik açıdan hem de ekonomik açıdan günümüzün en popüler olan konuları arasında yer almaktadır. Evimizin ısısını sağlamak, iş yerlerimizin mevsim normallerine ayak uydurmasında söz sahibi olmak için çeşitli ihtiyaçlar söz konusudur. Mantolama yaptırmak, bugün dünya genelinde binalardaki enerji verimliliğini gözler görülür şekilde artırabilecek en önemli stratejiler arasında yerini almıştır.

Mantolama işlemleri her ne kadar dış cephe kaplama ya da yalıtımı olarak biliniyor olsa da, iç duvarlarda da uygulanabilmektedir. Enerji fiyatlarındaki artışın bir sonucu olarak artık iş yerlerinin, kafelerin ya da evlerimizin ısı yalıtımlarına olan ihtiyaçlarımız günden güne artmaktadır. Uzun vadede etkisini kaçınılmaz olarak gerek bütçemize gerekse de ortam ısısına gösterecek olan mantolama uygulamalarını uygun fiyatlarla yapabiliriz.

Bugün en önemli konu başlıklarından bir diğeri de biliyorsunuz ki dış cephe kaplama malzemeleri olacaktır. Mantolama yaptırmak isteyenlerin kesinlikle malzemeler hakkında da belli başlı bilgi sahibi olmaları beklenmektedir. İşlem sürecinde en iyi olarak görülen izolasyon malzemelerinin başında ısı yalıtım levhaları yer almaktadır. Ancak bu malzemeleri aşağıdaki liste takip etmektedir:

  • Camyünü
  • Poliüretan Köpük
  • Cam Köpüğü
  • Fenol Köpüğü
  • Mantar Levhalar
  • Ahşap Lifli Levhalar
  • Genleştirilmiş Perlit

İşlem süreçleri genellikle 4 hafta içerisinde tamamlanacak şekilde yapılmaktadır. Tabii ki bu süre ortalama bir süre olarak usta sayısı, binanın kaç katlı olduğu gibi detaylara bağlı şekilde değişim gösterebilir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Iqos Elektronik Sigara

Iqos Elektronik Sigara

Binalarda Payanda Nasıl Kullanılır?

Binalarda Payanda Nasıl Kullanılır?

Kaliteli Mutfak Ekipmanları

Kaliteli Mutfak Ekipmanları

Dış Cephe Kaplama Modelleri Ve Fiyatlandırmaları

Dış Cephe Kaplama Modelleri Ve Fiyatlandırmaları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir