Vize Almanın Şartları

Vize Almanın Şartları

Yurt dışı seyahatleri ya da yatırım yapabilmek için dünya ülkelerine daha rahat giriş yapmak için izin belgesi olan vize çok önemli bir yere sahip olmaktadır.

Vize dünyada yer alan tüm ülkelerin hükümetlerinin farklı nedenlerden dolayı gelmek isteyen kişiler tarafından talep ettiği bir tür izin belgesi olmaktadır. Günümüzde pek çok kişinin tercih ettiği ülkelerin başında gelen Amerika’ya girişler için vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Bu belgeyi almak için yapılan başvurular konsoloslukta bulunan görevlilerden oluşan komisyonun yaptığı inceleme sonrasında cevap bulmaktadır. Yapılan inceleme sonrasında başvuru yapan kişilere 5 ya da 15 gün içinde geri dönüş yapılmaktadır.

E- 2 Vize

Ülkemizden pek çok kişi bu ülkede çalışmak ve daha fazla kazanmak istedikleri için çok önemli olan E- 2 vize almak için başvuru yapmaktadırlar. Bu vize ticari anlaşmalı yatırımcı vizesi olarak bilinmekte ve sadece bu anlaşmaya sahip olan ülkenin vatandaşları sahip olmaktadır. E-2 vizesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ticaret anlaşma olduğu için başvuru yapmaları mümkün olmaktadır. Bu vizeye sahip olan kişiler ABD’de yatırım yapma şartı ile ülkede oturma izni ile ticaret yapma hakkını elde edeceklerdir. Vize sahipleri ülkede ticaret ve yatırım yaptıkları sürece burada yaşayabilir.

EB 5 Vizesi Nedir?

EB 5 vizesi nedir? Göçmen vizesi çeşitleri içinde yer alan ve ABD’de yatırım yaparak devamlı olarak oturma izni almak isteyenler için en uygun vize türü olmaktadır. Bunun için çok önemli olan vize çeşitleri arasında en uygun seçenek için başvuru yapılması gerekir. Ülkede yeni bir iş kurmak, devlet tarafından onaylanan projeye yatırım yaparak ya da bulunan bir iş yer alma şartı ile EB 5 vizesi almak şansı çok daha fazla olacaktır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Online İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

Online İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

Motivesi Yüksek Çalışma Ortamları İçin Osgb

Motivesi Yüksek Çalışma Ortamları İçin Osgb

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir