Web Sitemizden Tanıtım Yazısı Almak İster Misiniz?

Web Sitemizden Tanıtım Yazısı Almak İster Misiniz?

DA ve PA değerleri yüksek %100 özgün içerikli sahip olduğumuz birden fazla web sitesi mevcuttur. Tanıtım yazısı satın almak için iletişim sayfasında bulunan iletişim formu üzerinden veya info@psikologyagmurcelik.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Nedir, Neden Önemlidir?

Web sitelerinin trafik alabilmesi için uyguladığı birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden en etkilileri arasında da backlinkler gelmesidir. Backlink bir web sitesi üzerinden sizin sitenize link verilmesidir. Burada da tanıtım yazısı kavramı devreye girer. Tanıtım yazısı ile sitenize ait bir içerikte backlink çıkışı vererek özgün bir yazı oluşturabilirsiniz. Böylece Google gibi arama motorları için farklı siteler sizi referans olarak gösterirler. Böylece web siteniz hem arama sonuçlarında yükselir hem de güçlü bir link ağı ortaya çıkar.

Tanıtım yazıları SEO uzmanları tarafından kullanılan ve arama motoru optimizasyonu çalışmalarını destekleyen en etkili backlink yöntemleri arasındadır. Bu yazılar sayesinde web sitenizi bazı anahtar kelimeleri üzerinden doğruca üst sıralara çıkarabilirsiniz. Tanıtım yazıları sayesinde web sitenizde yer alan ürün ve hizmetleri kolayca tanıtabilirsiniz. Bu çalışmalar bir çeşit reklam metinleri olarak karşımıza çıkar. Bu sayede web siteniz arama motorlarında daha otoriter olarak görülmektedir.

Tanıtım yazıları sitenizi ziyaret edecek kullanıcıları ikna edecek yazılardır. Tanıtım yazılarını paylaşacağınız siteler çok önemlidir. Web sitenize ziyaretçi çekmek istiyorsanız hedef kitlenizin vakit geçirebileceği sitelere tanıtım yazısı vermelisiniz. Ayrıca arama sonuçlarında sizden daha iyi yerlerde olan sitelerde daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz.

Unutmayın bu yazılarda amaç web sitenizin reklamını yaparak daha fazla ziyaretçi çekmek olacaktır. Bu kadar anlattıktan sonra şimdi size tanıtım yazılarının öneminden bahsedelim. Ayrıca tanıtım yazılarının SEO yani arama motoru optimizasyonu çalışmalarınıza olan etkisine de değineceğiz.

Tanıtım Yazısının Önemi Nedir?

Tanıtım yazıları ülkemizde yapılan arama motoru optimizasyonu çalışmalarında SEO uzmanları ve ajansların yoğun olarak başvurduğu bir yöntemdir. SEO dünyasında backlink kavramının giderek öneminin artmasıyla birlikte kullanıcılar organik optimizasyon yapmak ve organik trafik çekmek için tanıtım yazılarını kullanmalıdır. Arama motoru optimizasyonu çalışmaları yürütüyorsanız mutlaka backlink elde etmeyi amaçlarsınız. Baclink çalışmalarınız için de tanıtım yazıları önemlidir.

Organik çalışmalar web sitelerinizin arama motorlarında daha sağlam temellerle üst sıralara çıkmasını ve kullanıcıların kolay yoldan web sitenize gelmesini sağlar. Bir tanıtım yazısı web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralara çıkmasını sağlar. Ayrıca web dünyasında önemli bir yeri olan Alexa sıralamanızı da düşürmektedir.

İnternet dünyasında domain ve sayfa otoritesi de önemlidir. Domain ve sayfa otoritenizi sağlamak için tanıtım yazılarını kullanabilirsiniz. Ayrıca trust rank ve moz rank değerlerinizi yükseltmek için de tanıtım yazılarına ihtiyacınız vardır. Ayrıca kaliteli ve özgün backlinkler oluşturmanız konusunda sizlere destek olur.

Tanıtım yazıları büyük oranda dijital reklam çalışmaları yürütmenizi sağlar. Tanıtım yazıları çok düşük bütçeli ancak web siteniz için çok etkili sonuçlar veren reklam çalışmalarıdır. Tabii bu çalışmaların doğru yerlerde, doğru zamanda, doğru anahtar kelimeler üzerinden yapılması gerekir.

Tanıtım Yazısı SEO’ya Nasıl Etki Eder?

SEO çalışmaları bir web sitesinin daha geniş kitlelere ulaşması için yapılan çalışmalardır. Web sitenizin değerini arttırmak için bu çalışmalar önemlidir. Bu durumda tüm arama motoru optimize çalışmalarınızın çok kaliteli olması gerekir. Tanıtım yazılarını kullanarak web sitenizi çok iyi yerlere getirebileceğinizi bildirelim.

Tanıtım yazıları doğru çalışmalarla yapılırsa markanızın bilinirliği, arama motoru sıralaması ve internet sitenize giriş sayılarına olumlu etki eder. Ancak tanıtım yazıları salt backlink çıkışı olarak görülmemelidir. Yapılan tanıtım yazıları web sitenize büyük faydalar sağlar. Ancak trafik kaynağı olarak gördüğünüzde ya da web sitenize, markanıza, firmanıza ya da site tanıtım çalışmalarınıza doğal bir kaynak olarak görürseniz SEO çalışmalarınızı olumlu etkileyecektir.

Bir yazınızdan çok sayıda link çıkarsanız ve u linkleri anahtar kelimeler üzerinden çıkartırsanız sitenize istemeden zarar verebilirsiniz.

Ülkemizde SEO alanında nitelikli olmayan birçok ajans tanıtım yazısı çalışmalarını çok ucuz haber sitelerinde sağlayarak web sitenize uzun vadede zarar vermektedir. Bu yüzden tanıtım yazıları kaliteli backlink oluşturma çalışmaları olarak uygulandığında SEO çalışmalarınızda etkili sonuçlar verir.

Tanıtım Yazısı Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tanıtım yazıları da web sitelerinizde yer alacak içerikler gibi çok dikkatli yazılması gereken çalışmalardır. Kaliteli ve etkili şekilde yazılmayan backlink çalışmaları web siteniz için fayda sağlamayacaktır. Bu yüzden sizlere etkili tanıtım yazısı yazmanız için bazı tavsiyeler sunacağız. Bu tavsiyelerimiz kişisel deneyimlerimiz ve analizlerimiz sonucunda ortaya çıkmış detaylardır. Tanıtım yazısı yazarken dikkat edeceğiniz noktalar;

  • Web Sitesi: Tanıtım yazılarını yayına alacağınız web sitesi çok önemlidir. Tanıtım yazısı yazarken web sitesinin sektörünüzle ilgili olmasına dikkat edin. Hedef kitleniz sektörünüzle ilgili olmayan bir sitede size kolayca ulaşamayacaktır. Ayrıca tanıtım yazısı alacağınız web sitesi özgün ve kaliteli içeriklere sahip olmalıdır. Spam içeriklerin olduğu bir sitede tanıtım yazınız katkı sağlamaz. Tanıtım yazılarının bol olduğu sitelere yazınızı vermeyin. Yazınız ne kadar kaliteli olsa da uzun vadede size zarar verecektir.
  • Özgünlük: Tanıtım yazısı mutlaka özgün olmalıdır. Özgün olmayan tanıtım yazıları web sitenizi tanıtma konusunda yetersiz kalacaktır. Çünkü Google botları bu yazıyı kopya olarak görüp geri sıralara atacak ya da spama alacaktır.
  • Bilgilendirici İçerik: Tanıtım yazıları mutlaka bilgilendirici bir içeriğe sahip olmalıdır. Kullanıcılar başka bir web sitesinde kaliteli bir yazıda aradığını bularak tüm sorularına cevap alırsa güven ilişkisi oluşur. Böylece orada sizin linkinizi gördüğünde referansınız üzerinden sizin de kaliteli bir web sitesi olduğunuzu düşünür. Doyurucu ve detaylı tanıtım yazıları her zaman daha çok etki gösterir. Doğal olan ve kullanıcılara reklam kokmadan aradıkları önemli bilgileri veren tanıtım yazıları daha çok ilgi çeker.
  • Linkleme: Tanıtım yazılarında linkleme çok önemlidir. Kelime linkleme yerine direkt olarak link paylaşmanız daha etkilidir. Ayrıca sitedeki link ya da linkleme sayısı çok fazla olmamalıdır. Aksi halde arama motoru botları içeriği kalitesiz olarak değerlendirecektir.
  • Yazar Çeşitliliği: Bu uzmanlar tarafından çok önemli görülmese de bizce her tanıtım yazısı farklı yazarlar tarafından yazılmalıdır. Çünkü bir süre sonra aynı yazar kendini tekrarlamaya başlayabilir. Bu yüzden tanıtım yazılarınızı farklı bakış açıları ile yazdırmak iyi olacaktır. Ancak bazı yazarlar profesyonel olarak çalıştığı için her zaman kaliteyi koruyabilirler.
  • Zamanlama: Web sitelerine tanıtım yazısı girme konusunda zamanlama çok önemlidir. Bir web sitesine aynı gün çok sayıda yazı girerseniz hiçbir anlam ifade etmez. Çünkü arama motorları düzenli girişlere dikkat eder. Bu yüzden belli bir paylaşım takvimi oluşturun ve tüm yazılarınızı bu takvime göre girin. Arada dalgalanmalar yaşanabilir. Bir yazının her zaman yükseltmesi söz konusu değildir. Ancak takvime uymanız çok önemlidir.
  • Sosyal Medya: Oluşturduğunuz tanıtım yazıları sosyal medya siteleri üzerinden de paylaşılmalıdır. Yani sosyal medya paylaşımlarını destekleyen ve oradan ziyaretçi çekebilen tanıtım yazıları web sitenize olan trafiği arttıracaktır.
  • Ziyaretçi Sayısı: Tanıtım yazısı vereceğiniz web sitesinin Alexa verilerini öğrenebilirsiniz. Çünkü arama sonuçlarında çok alt sıralarda yer alan web sitelerine verdiğiniz tanıtım yazıları sizlere bir ziyaretçi sağlamayacaktır. Belli bir ziyaretçi kitlesi olmayan web siteleri size ne kadar fayda sağlayabilir ki?
sponsor reklam

Benzer Yazılar

Kısa Banyolar

Kısa Banyolar

Eşsiz Mimari ve Yüzyıllık Kültür Buluşması Vadediyor!

Eşsiz Mimari ve Yüzyıllık Kültür Buluşması Vadediyor!

Dayanıklı Cami Halısı

Dayanıklı Cami Halısı

Eskiden Gelen Lezzet İzmir Lokma Tatlısı

Eskiden Gelen Lezzet İzmir Lokma Tatlısı

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir