Eskiden Gelen Lezzet İzmir Lokma Tatlısı

Eskiden Gelen Lezzet İzmir Lokma Tatlısı

Evde bulunan malzemelerle basit ama çok lezzetli bir tatlı yapmaya ne dersiniz. Lokma tatlısını herkes gibi sizlerinde sevdiğine eminiz. Genelde bayramlarda ve düğünlerde ve bu gibi özel günlerde yapılan tatlılardan olan lokma tatlısı diğer bir adıyla İzmir lokması herkesin damak tadına hitap ediyor. Bende ilk olarak bir Mevlevi sema gösterisinde dağıtılan İzmir lokmasını yedim ve tadı mükemmeldi yumuşacık hamuru enfes bir tadı ve aynı zamanda şerbetli bir tatlı olmasına rağmen hafifliği sizde daha fazla yeme isteği uyandırıyor.

Malzemelere gelirsek. Un, su, maya, şeker,az miktarda tuz malzemelerin bu kadar olması sizi de şaşırttı değil mi? Yapılışına gelirsek hem çok kolay hem de pratik yani düğünlerde kazan kazan yapılmasının ardında lezzetli olmasının yanında malzemelerin fazla olmaması ve kolay yapılabiliniyor olması diyebiliriz. Tadındaki lezzet anlatılacak türden değil iyisini siz İzmir lokmasının tadını ve sizi saran kokusunu yiyerek tecrübe edin.

Maliyet bakımından da çok uçuk rakamlar gerektirmemesi onu bir kez daha tercih edilmesini sağlıyor. Kökeni Osmanlının essiz mutfağına dayanan bir tatlı olan İzmir lokmacı sizlerin de hoşuna gidecek ve yemeğe doyamayacaksınız. Daha önce yemediyseniz İzmir lokması sizin için güzel bir deneyim olacaktır. Evet, bay ve bayanlar biz size burada İzmir lokmasının yapımını, tadını, kokusunu anlatmaya çalıştık. Sizi bu lezzetle baş başa bırakmak için sizleri burada davet ediyoruz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Kısa Banyolar

Kısa Banyolar

Eşsiz Mimari ve Yüzyıllık Kültür Buluşması Vadediyor!

Eşsiz Mimari ve Yüzyıllık Kültür Buluşması Vadediyor!

Dayanıklı Cami Halısı

Dayanıklı Cami Halısı

Web Sitemizden Tanıtım Yazısı Almak İster Misiniz?

Web Sitemizden Tanıtım Yazısı Almak İster Misiniz?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir