Çiçek Renklerinin Anlamları Nelerdir?

Çiçek Renklerinin Anlamları Nelerdir?

Biraz dikkat ve özen ile aslında kadınları mutlu etmek çok kolaylaşmaktadır. Teknolojinin de yardımı ile her şeye kolaylıkla ulaşılmakta aslında her şey bir tık kadar uzaklıkta durmaktadır. Çiçek siparişi çiçekçiden verilebileceği gibi internet üzerinden sanal mağazalardan da verilebilmektedir. Bazen çiçeklerin yanına ek olarak çikolata, kurabiye veya oyuncak ayıcık ile farklılık katmakta mümkün olmaktadır. Her insan başlı başına özel ve değerlidir aynı zamanda her insan bir sanat eseridir. Bu duygular karşımızdaki insana da çok kolay anlatılabilmekte; ancak sözün yeterli olmadığı yerde mavi güller devreye girmektedir. Her çiçeğin ve rengin bir anlamı bulunmakta ve mavi güller de hediye edilen kişiye ‘’ sen teksin ve özelsin ‘’ mesajını vermektedir.

Sarı güller, 2 farklı anlamı taşımakta ve verilen kişiye göre anlamı değişmektedir. Sevgiliye alınan sarı gül ayrılığı, kıskançlığı simgelerken dosta verilen sarı gül dostluğun ne kadar sağlam olduğunu anlatmaktadır. Kırmızı, turuncu, pembe, beyaz gibi bir renk olan; ancak renksizliği de anlatan siyah güller karamsarlık, veda, ayrılma, matem, kaybetme ve kalp acısını simgelemektedir. Bu neden ile cenazelerde siyah çelenkler bulunmakta ve ölen kişinin ardından derin bir üzüntü duyulduğunu anlatmaktadır. Çiçek gönder ile söylenmek istenilen tüm mesajlar iletilmektedir.

Gül kadar değerli ve özenli bir çiçek olan orkide daha çok güçlü kadınların simgesi olmakta sevgi, zarafet ve lüksü nitelendirmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bitcoin’le Benzerlik Gösteren En Popüler Kripto Paralar

Bitcoin’le Benzerlik Gösteren En Popüler Kripto Paralar

İstanbul Evden Eve Nakliyat Firması

İstanbul Evden Eve Nakliyat Firması

Kaliteli Kuyumcu Malzemeleri Üretimi ve Dağıtımı

Kaliteli Kuyumcu Malzemeleri Üretimi ve Dağıtımı

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir