Psikolojik Danışmanlık Hizmetlerinde Yeni Nesil Çözüm: Online Terapi Hizmetleri

Psikolojik Danışmanlık Hizmetlerinde Yeni Nesil Çözüm: Online Terapi Hizmetleri

İnternete erişim imkanları arttıkça internet üzerinden verilen hizmetlerde de artış meydana geliyor. Hayatımızda her geçen gün daha fazla yer tutmaya başlayan online platformlardan biri de online terapi platformlarıdır. Bu platformlarda, alanında uzman psikolog ve danışmanlar terapi hizmeti vermekte. Başvurucuların psikolojik destek taleplerini online olarak karşılayan bu platformlar, terapi desteğine ev konforunda erişim imkanı sunuyor.

Online Terapi Nedir?

Kısaca ifade etmek gerekirse online kanallar üzerinden verilen terapi hizmetine online terapi denir. Bu terapi şekli aslında uzun bir geçmişe sahip. Fakat geniş kitleler bu hizmetten koronavirüs pandemisi sırasında yararlanmaya başladı. Bu süreçte psikolojik desteğe ihtiyaç duyan birçok kişi online psikoloji platformlarıyla iletişime geçti.

Pandeminin etkilerini artık çok fazla hissetmiyoruz. Ancak yine de bu terapi şekline ilgi artmaya devam ediyor. Çünkü bu hizmetler, psikolojik danışmanlık hizmetlerinde zamana ve mekana bağımlılığı ortadan kaldırdı.

Online Terapinin Fayda ve Avantajları Nelerdir?

Daha önce böyle bir deneyim yaşamamış kişiler online terapinin fayda ve avantajlarını merak ediyor. Bunları kısaca şu şekilde ifade edebiliriz;

  • Terapi hizmetlerine erişim kolaylığı sağlıyor,
  • Fiziksel açıdan bir araya gelmesi çok zor kişileri aynı hizmette buluşturuyor,
  • Online grup terapisi gibi çok farklı deneyimlere imkan sağlıyor,
  • Ev konforunda bir terapi deneyimi sunuyor,
  • Psikolojik sorunları daha samimi bir ortamda değerlendirmeyi olanaklı kılıyor,
  • Online terapide hizmet bedelleri diğer terapi şekillerine göre daha ekonomiktir,
  • Devamlılığı ve katılımı sağlamak daha kolaydır.

Online Terapinin Hizmet Alanları Nelerdir?

Aslına bakarsanız online terapinin yüz yüze terapiden kapsam bakımından hiç farkı yok. Yüz yüze terapiyle alabileceğiniz tüm hizmetlerden online terapide de yararlanmanız mümkün. Örneğin evlilik terapisi, anksiyete, öfke kontrolü ve diğer birçok başlıkta online terapiden yararlanabilirsiniz.

Genel psikolojik sorunların yanı sıra özel uzmanlık gerektiren alanlarda da bu hizmetlerden yararlanmak mümkün. Söz gelişi çocuk ve ergen psikolojisi, madde bağımlılığı, psikosomatik hastalık terapisi gibi konularda da online terapiden yararlanabilirsiniz. Başvurucunun içinde bulunduğu koşullar, hizmete erişim olanakları ve diğer faktörlere bağlı olarak terapi süresi değişmekte.

Online Terapi Fiyatı Ne Kadardır?

Her alanda olduğu gibi bu alanda da hizmet bedellerini etkileyen farklı pek çok unsurdan bahsetmek mümkün. Her şeyden önce terapinin süresi ve niteliğine göre hizmet bedelleri farklılaşıyor. Ayrıca katılımcı sayısı, hizmet kapsamı ve diğer nedenler de fiyatlar arasında farklılık yaratıyor. Bu konularda en doğru ve güncel bilgileri ilgili platformlarda bulabilirsiniz.

Online Terapinin Önde Gelen Platformu Tappy

Ekibinde çeşitli alanlarda uzman psikologlar barındıran TAPPY Online Terapi Platformu, bu alanda yakaladığı büyüme ivmesini sürekli artırıyor. Aile terapisi, anksiyete ve depresyon, dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite gibi pek çok başlıkta Tappy’nin uzman psikolog kadrosu hizmet vermekte. Sorunlara tarafsız bakan, gizlilik ilkesinin gereğini yerine getiren, etik kurallara bağlı ve başvurucu memnuniyetini gözeten Tappy’nin online hizmetlerinden yararlanmak için usetappy.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Alacaklara Öneriler

Elektronik Sigara Alacaklara Öneriler

Bişektomi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Bişektomi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Özel Spa Masaj Sistemleri

Özel Spa Masaj Sistemleri

Burun Estetiği Sonrası Gülüş Değişir mi?

Burun Estetiği Sonrası Gülüş Değişir mi?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir